Drevené šindle - VECTOR
ÚVOD   |   POKRÝVANIE   |   HISTÓRIA   |   TECHNOLÓGIA   |   GALÉRIA   |   CENY

Technológia výroby, drevené šindle

Naša firma vyrába šindle z guľatiny od 30 do 40 cm rezaním na SK-plátkových pílach od okraja k stredu. Následne sú rezané na šírku 8 cm. Ďalej sú obojstranne opracovné špeciálnymi Sk-plátkovými frézami. Tvar frézy je navrhnutý tak, aby mali šindle ideálny tvar, ktoré v minulosti dosahovali len obojručným nožom viď obr. č. 3

výroba dreveného šindľa

Tým, že tvar frézy je elipsovitý dosahuje sa v mieste spájania šindľov väčšia hrúbka. Šindle prehnívajú najskôr v miestach spojov. Šindle vyrobené elipsovitými frézami májú o 30-40% väčšiu životnosť ako keby boli vyrobené na rovných frézach. Tým, že sú šindle opracované frézami, majú ideálny tvar, všetky sú rovnaké, spoje sú ideálne.

V minulosti sme vyrábali štiepané šindle s kapacitou 1500 ks za mesiac. Kvôli nízkej produktivite práce a vysokej požiadavke trhu sme boli nútení vyvinúť stroje na výrobu šindľov. Momentálne máme stroje 4-tej generácie, dokážeme vyrobiť 1700 - 2300 ks denne. Neustále zvyšujeme kvalitu výroby a kapacitu.

Impregnácia šindľov

Od apríla 2005 vykonávame vákuovo-tlakovú impregnáciu šindľov prípravkom firmy KORA-OBERMAIER DE, Korasit CCON. Impregnované šindle uvedeným prípravkom zaručuje životnosť šindľov proti prehnitiu 50 rokov.